Netamin D3-vitamin 4000NE + olívaolaj kapszula 30X
Netamin D3-vitamin 4000NE + olívaolaj kapszula 30X
2 230 Ft

Netamin D3-vitamin 4000NE + olívaolaj kapszula 30X

Netamin D3-vitamin 4000NE + olívaolaj kapszula

  • Magas hatóanyag-tartalom: 4000 NE kapszulánként (100 µg)
  • A kutatások és szakértők által javasolt legoptimálisabb napi dózis
  • Hidegen sajtolt, szűz olívaolajban oldva a hatékonyabb felszívódásért
  • Szervezetünk minden sejtjének szüksége van D-vitaminra
  • A magyar lakosság 95%-a D-vitamin-hiányos!
  • A D-vitamin többek között hozzájárul az egészséges csontozat fenntartásához és az immunrendszer normál működéséhez

Adagolás:
Napi 1 lágyzselatin kapszula szedése javasolt, lehetőleg étkezés közben.

 

Hatóanyag A napi adag tartalmaz (1 kapszula) NRV%*
D3-vitamin 100 µg (4000 NE) 2000%

 

* = Napi beviteli referencia érték százaléka (felnőttek esetén)

Összetevők: 
szűz olívaolaj, kapszulahéj (zselatin, nedvesítőszer: glicerin, ivóvíz), D3-vitamin készítmény (olívaolaj, kolekalciferol).

Raktáron
2 230 Ft
Egységár: 74 Ft/db
Részletek

D-vitamin olívaolajban oldva a könnyebb felszívódásért!

4000 NE (100 µg) hatóanyag-tartalmú D3-vitamin kapszula, hidegen sajtolt, szűz olívaolajjal. Napi 1 kapszula szedése fedezi a kutatások és szakértők által ajánlott bevitel 100%-át.

A D-vitamin egy zsírban oldódó vitamin, ami azt jelenti, hogy zsírra van szüksége a tökéletes felszívódáshoz. Ezt tartottuk szem előtt, amikor termékünkben a D-vitamin legaktívabb formáját, a D3-vitamint hidegen sajtolt, szűz olívaolajban oldottuk fel, a megfelelő felszívódás és biológiai hasznosulás érdekében.1 Extra szűz olívaolajKutatások arra utalnak, hogy az egyszeresen telítetlen zsírsavakban (különösen oleinsavban) gazdag olívaolaj számos pozitív egészségügyi hatással rendelkezhet és támogathatja a szív- és érrendszer egészségét.2-4 

A D-vitamin és olívaolaj párosítását már tudományosan is vizsgálták, például az izomszövetek helyreállításában és regenerációjában beöltött szerepét: erről ebben a cikkünkben olvashatsz bővebben. Emellett bizonyítékok arra is utalnak, hogy egymással szinergiában működve segíthetik a csontvesztés megelőzését az oxidatív stressz és gyulladások csökkentésével.5

A D-vitamin jótékony hatásai*

• hozzájárul a kalcium és a foszfor normál felszívódásához/hasznosulásához 

• hozzájárul a vér normál kalciumszintjének fenntartásához 

• hozzájárul az egészséges csontozat fenntartásához 

• hozzájárul az egészséges izomfunkció fenntartásához 

• hozzájárul a normál fogazat fenntartásához 

• hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez 

• szerepet játszik a sejtosztódásban

 *Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) által tudományosan bizonyított, és az Európai Bizottság (EC) által engedélyezett állítások.

D-vitamin nélkül elképzelhetetlen, hogy egészséges legyél

Régóta bizonyított és közismert tény, hogy a D-vitamin összefüggésben áll az immunrendszer egészségével, és fontos szerepet tölt be a csontok erősségében: segíti a kalcium felszívódását és csontokba történő beépülését, ezzel csökkenti az alacsony csontsűrűség (osteopenia) és a csontritkulás (osteoporosis) kockázatát. Az elmúlt években azonban egyre több tudományos bizonyíték látott napvilágot, arra utalva, hogy ennél sokkal, de sokkal többre is képes a D-vitamin! Rövid idő alatt napjaink legtöbbet kutatott étrend-kiegészítőjévé vált, és a kutatások sorra kimutatják, hogy a nem megfelelő D-vitamin szint nagyon sok betegség kialakulásáért tehető felelőssé. 

A napfényvitamin – vagy inkább napfényhormon? A D-vitaminra szokás „napfényvitamin” néven hivatkozni, ennek oka az, hogy a napból érkező UVB sugarak hatására képződik a szervezetben, bonyolult, több lépésből álló folyamat során, főként koleszterinből. Ám helyesebb megfogalmazás a „napfényhormon”, a D-vitamin ugyanis nem is vitamin, hanem egy hormon előanyaga (prohormon). A D-vitamin bámulatosan sokoldalú tápanyag, a testünkben lévő 30 ezer génből 2000-re közvetlen hatással van. Egy 2007-ben publikált tanulmány (úgynevezett meta-analízis) 18 korábbi vizsgálat eredményei alapján arra a következtetésre jutott, hogy a D-vitamin jelentős mértékben csökkenti a bármilyen okból bekövetkező halálozás kockázatát.6

D-vitaminra minden sejtednek szüksége van

Jóformán a test minden szövetében találhatóak D-vitamin receptorok, melyek a D-vitamin hatását közvetítik. Ez azt jelenti, hogy minden szövetnek és sejtnek szüksége van D-vitaminra a megfelelő működéshez.7-8 A legújabb kutatások szerint a D-vitamin antioxidánsként is viselkedhet, illetve pozitív hatása kiterjedhet a szív- és érrendszerre, a vércukorszintre, az emésztőrendszerre, az agyműködésre és még sok egyéb területre.

 Az orvosi szaklapokban közzétett tanulmányok szerint a D-vitamin globális hiányának szerepe lehet a legtöbb „modern” betegség kialakulásában. Többek között az alábbiakban:

  • Fertőzéses betegségek (pl. nátha, influenza)9
  • Magas vérnyomás10
  • Szívbetegségek11
  • Autoimmun betegségek12
  • Cukorbetegség13
  • Daganatos betegségek14
  • Ízületi gyulladás15,16
  • Elhízás17
  • Depresszió18
  • Neurodegeneratív betegségek (pl. Alzheimer-kór, demencia)19
  • Termékenységi problémák20,21

Csaknem 100% az esélye, hogy Neked sincs elég D-vitamin a szervezetedben

D-vitamin-hiány: még a nyári hónapokban is gyakori!A D-vitamin-hiány rendkívül elterjedt probléma világszerte, mindkét nemnél, minden korcsoportban. Modern, bezárt életmódunk miatt még a nyári hónapokban is gyakori, október és március között pedig órákig tartó napozással sem lehetséges feltölteni a D-vitamin raktárainkat. Nem is csoda, hogy felmérések szerint tél végére a magyarok 95%-a D-vitamin-hiányos. Ráadásul a kor előrehaladtával is csökken a szervezet D-vitamin előállító képessége, akár 75%-kal!22,23 

A szoláriumozás sem segít és táplálékkal sem lehet bevinni kellő mennyiségben a D-vitamint. D-vitamin-hiányra lehet számítani az alábbi esetekben is: krónikus bélbetegség, vese- vagy májproblémák, koleszterinszint csökkentő gyógyszer szedése, kortikoszteroid tartalmú gyógyszer szedése (asztma, allergia, ízületi gyulladás), szigorú vegetarianizmus. Figyelj az alábbi jelekre, melyek D-vitamin-hiányra figyelmeztethetnek téged:

  • gyengeség, krónikus fáradtság
  • depresszió
  • alvászavarok
  • szorongás
  • gyenge, törékeny csontok
  • legyengült immunrendszer
  • visszatérő, gyakori fertőzések
  • gyulladások és duzzanatok

Napi 1 kapszula az optimális D-vitamin szint eléréséhez és fenntartásához!

Habár a D-vitamin ajánlott napi beviteli értéke (NRV) az Európai Unióban még ma is mindössze 200 nemzetközi egység (NE), ezt a szakmai társaságok már elavultnak tekintik. A 2022-ben kiadott, kilenc magyarországi orvostársaság közösen kialakított ajánlása szerint az optimális D-vitamin-bevitel felnőttek, várandósok és szoptató kismamák számára 2000-4000 NE/nap.24

Az utóbbi évek alapos, sok esetben akár több tucat kutatást összefoglaló tanulmányai, valamint a különböző nemzetközi szervezetek és szakértői testületek ajánlásai szerint 75-125 nmol/l (30-50 ng/ml) D-vitamin vérszinttel maximalizálhatók a D-vitamin egészségre gyakorolt jótékony hatásai.25 Napi 4000 NE D-vitamin bevitelével jellemzően 100 nmol/l feletti szint érhető el. 26-30

Dr. Lakatos Péter, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára egy interjúban kiemelte: ha mindenki egész évben gondoskodna a megfelelő D-vitamin bevitelről, a daganatok száma harmadával, a combnyaktöréseké negyedével, a kardiovaszkuláris megbetegedéseké pedig tizedével csökkenne. Emellett az átlagéletkor 2-3 évvel nőne.31

A Netamin D3-vitamin 4000 NE + olívaolaj-ból elegendő napi 1 kapszula, ezzel 4000 nemzetközi egység D-vitaminhoz, vagyis a szakértők által javasolt bevitel 100%-ához jutsz hozzá.

OGYÉI szám: 34647/2024. Ez mit jelent? Azt, hogy a termék a jogszabályi előírásoknak megfelelve be lett jelentve az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnél, mint étrend-kiegészítő készítmény. A Netamin termékek minden esetben magas minőség-biztosítási követelmények mellett, kiváló alapanyagokból készülnek a Te egészségedért.

 

Hivatkozások 

1 Grossmann RE, Tangpricha V. Evaluation of vehicle substances on vitamin D bioavailability: a systematic review. Mol Nutr Food Res. 2010;54(8):1055-1061.
2 Schwingshackl L, Hoffmann G. Monounsaturated fatty acids, olive oil and health status: a systematic review and meta-analysis of cohort studies. Lipids Health Dis. 2014;13:154.
3 Perez-Jimenez F, Alvarez de Cienfuegos G, Badimon L, et al. International conference on the healthy effect of virgin olive oil. Eur J Clin Invest. 2005;35(7):421-424. 
4 Urpi-Sarda M, Casas R, Chiva-Blanch G, et al. Virgin olive oil and nuts as key foods of the Mediterranean diet effects on inflammatory biomakers related to atherosclerosis. Pharmacol Res. 2012;65(6):577-583.
5 Tagliaferri C, Davicco MJ, Lebecque P, et al. Olive oil and vitamin D synergistically prevent bone loss in mice. PLoS One. 2014;9(12):e115817.
6 Autier P, Gandini S. Vitamin D supplementation and total mortality: a meta-analysis of randomized controlled trials. Arch Intern Med. 2007;167(16):1730-1737.
7 Holick MF. Vitamin D: evolutionary, physiological and health perspectives. Curr Drug Targets. 2011;12(1):4-18.
8 Holick MF. Vitamin D: a d-lightful solution for health. J Investig Med. 2011;59(6):872-880.
9 Martineau AR, Jolliffe DA, Hooper RL, et al. Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory tract infections: systematic review and meta-analysis of individual participant data. BMJ. 2017;356:i6583.
10 Jeong HY, Park KM, Lee MJ, Yang DH, Kim SH, Lee SY. Vitamin D and Hypertension. Electrolyte Blood Press. 2017;15(1):1-11.
11 Apostolakis M, Armeni E, Bakas P, Lambrinoudaki I. Vitamin D and cardiovascular disease. Maturitas. 2018;115:1-22.
12 Wang H, Chen W, Li D, et al. Vitamin D and Chronic Diseases. Aging Dis. 2017;8(3):346-353.
13 Berridge MJ. Vitamin D deficiency and diabetes. Biochem J. 2017;474(8):1321-1332.
14 Grant WB. A Review of the Evidence Supporting the Vitamin D-Cancer Prevention Hypothesis in 2017. Anticancer Res. 2018;38(2):1121-1136.
15 Haroon M, Bond U, Quillinan N, Phelan MJ, Regan MJ. The prevalence of vitamin D deficiency in consecutive new patients seen over a 6-month period in general rheumatology clinics. Clin Rheumatol. 2011;30(6):789-794.
16 Kostoglou-Athanassiou I, Athanassiou P, Lyraki A, Raftakis I, Antoniadis C. Vitamin D and rheumatoid arthritis. Ther Adv Endocrinol Metab. 2012;3(6):181-187.
17 Pereira-Santos M, Costa PR, Assis AM, Santos CA, Santos DB. Obesity and vitamin D deficiency: a systematic review and meta-analysis. Obes Rev. 2015;16(4):341-349.
18 Spedding S. Vitamin D and depression: a systematic review and meta-analysis comparing studies with and without biological flaws. Nutrients. 2014;6(4):1501-1518.
19 Koduah P, Paul F, Dörr JM. Vitamin D in the prevention, prediction and treatment of neurodegenerative and neuroinflammatory diseases. EPMA J. 2017;8(4):313-325.
20 Fung JL, Hartman TJ, Schleicher RL, Goldman MB. Association of vitamin D intake and serum levels with fertility: results from the Lifestyle and Fertility Study. Fertil Steril. 2017;108(2):302-311.
21 de Angelis C, Galdiero M, Pivonello C, et al. The role of vitamin D in male fertility: A focus on the testis. Rev Endocr Metab Disord. 2017;18(3):285-305.
22 Holick MF, Chen TC. Vitamin D deficiency: a worldwide problem with health consequences. Am J Clin Nutr. 2008;87(4):1080S-6S.
23 Holick MF, Matsuoka LY, Wortsman J. Age, vitamin D, and solar ultraviolet. Lancet. 1989;2(8671):1104-1105.
24 Takács I, Dank M, Majnik J, et al. Magyarországi konszenzusajánlás a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében. Orv Hetil. 2022;163(15):575-584.
25 Grant WB, Wimalawansa SJ, Holick MF, et al. Emphasizing the health benefits of vitamin D for those with neurodevelopmental disorders and intellectual disabilities. Nutrients. 2015;7(3):1538-1564.
26 Vieth R. Vitamin D supplementation, 25-hydroxyvitamin D concentrations, and safety. Am J Clin Nutr. 1999;69(5):842-856.
27 Heaney RP, Davies KM, Chen TC, Holick MF, Barger-Lux MJ. Human serum 25-hydroxycholecalciferol response to extended oral dosing with cholecalciferol [published correction appears in Am J Clin Nutr. 2003 Nov;78(5):1047]. Am J Clin Nutr. 2003;77(1):204-210.
28 Vieth R, Chan PC, MacFarlane GD. Efficacy and safety of vitamin D3 intake exceeding the lowest observed adverse effect level. Am J Clin Nutr. 2001;73(2):288-294.
29 Ghanaati S, Choukroun J, Volz U, et al. One hundred years after vitamin D discovery: Is there clinical evidence for supplementation doses? Int J Growth Factors Stem Cells Dent. 2020;3(1):3–11.
30 Dudenkov DV, Yawn BP, Oberhelman SS, et al. Changing Incidence of Serum 25-Hydroxyvitamin D Values Above 50 ng/mL: A 10-Year Population-Based Study. Mayo Clin Proc. 2015;90(5):577-586.
31 semmelweis.hu/hirek/2012/06/27/minden-masodik-magyar-nyaron-is-d-vitamin-hianyos

Adatok
Várható szállítás
2024.09.10
Tömeg
7,2 g/db
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!
Kiegészítő termékek